Bekijk alle informatie en beschikbaarheid bij Weekendjeweg-nl.
Een week vol avontuur, ontspanning en ontdekkingen op de Middellandse Zee staat je te wachten tijdens deze fantastische cruise! Je begint je reis in het bruisende Barcelona, waar je aan boord gaat van de majestueuze Costa Smeralda.
Zodra je voet aan boord zet, word je ondergedompeld in het Italiaanse "dolce vita" en geniet je van de luxe faciliteiten, van het aquapark op het hoogste dek tot de vele shows en optredens. Na het verlaten van Barcelona volg je twee dagen prachtig zeedagen, waarin je heerlijk kunt ontspannen, genieten van het uitzicht en alle faciliteiten aan boord kunt ontdekken. Vervolgens bezoek je een reeks betoverende bestemmingen: de levendige havenstad La Goulette in Tunesië, het historische en sfeervolle Palermo op Sicilië, het culturele hart van Civitavecchia bij Rome, de charmante Ligurische stad Savona, en het schilderachtige Marseille aan de Franse kust. Tijdens elke stop kun je de lokale cultuur, geschiedenis en gastronomie ontdekken, ontspannen op zonovergoten pleinen of gewoon genieten van de mediterrane sfeer.
Terug in Barcelona wacht nog een laatste ontdekkingstocht, waarna je met onvergetelijke herinneringen huiswaarts keert..
Dag 1: aankomst Barcelona
Het schip vertrekt vandaag om 19.00 uur
Vandaag is het zover! Het vertrek van je onvergetelijke cruise! Het schip vaart om 19.00 uur uit.
Dus afhankelijk van je vlucht naar Barcelona, kun je misschien nog heel even de stad in. Of je gaat aan boord en alvast een beetje op ontdekking uit op het schip.
Dag 2 & 3: op zee
Een dag op zee en aan boord van de Costa Smeralda is geen straf! Het schip staat synoniem voor het Italiaanse "dolce vita", hier kun je zorgeloos ontspannen in bijvoorbeeld het aquapark dat zich op het hoogste dek van het schip bevindt of genieten van een van de vele optredens en shows die worden gegeven.
Dag 4: La Goulette, Tunesië
Het schip komt vandaag om 08.00 aan en vertrekt weer om 17.00 uur
Laat je betoveren door La Goulette, de levendige havenstad van Tunis waar mediterrane flair en Noord-Afrikaanse cultuur samenkomen. Wandel langs de gezellige boulevard met kleurrijke cafés en de geur van versgebakken brood en zeevruchten, terwijl lokale vissers hun vangst aan wal brengen en marktkraampjes vol specerijen, olijven en handgemaakte souvenirs je uitnodigen om te struinen. Vanuit La Goulette kun je gemakkelijk de oude medina van Tunis verkennen, een doolhof van smalle straatjes, sierlijke poorten en traditionele souks, of een uitstap maken naar de historische ruïnes van Carthago en het schilderachtige kunstenaarsdorp Sidi Bou Saïd met zijn wit-blauwe huizen en adembenemend uitzicht over de Middellandse Zee.
Rond 17:00 uur stap je aan boord van het schip en geniet je van het begin van een ontspannende boottocht, waarna je om 18:30 uur door de Tunesische Golf vaart en de dag aan boord afsluit met een diner.
Dag 5: Parlermo, Sicilië
Het schip komt vandaag om 08.00 aan en vertrekt weer om 16.30 uur
Je meert aan in Palermo, een stad vol energie, kleuren en smaken die je meteen betovert! Laat je meevoeren door de bruisende markten vol verse groenten, kleurrijke vruchten en overheerlijke Sicilische lekkernijen zoals arancini en cannoli, terwijl de geur van versgebakken brood en kruiden je verleidt om overal even te proeven. Dwaal door de smalle, sfeervolle straatjes en ontdek indrukwekkende kerken, barokke paleizen en pittoreske pleinen waar het leven buiten bruist. Bezoek de schitterende Cattedrale di Palermo of het Palazzo dei Normanni met de beroemde Cappella Palatina en voel de rijke geschiedenis overal om je heen. Strijk neer op een gezellig terrasje, geniet van de levendige sfeer en laat je verrassen door de charme van Palermo.
Rond 16:30 uur stap je weer aan boord, vol nieuwe indrukken en herinneringen aan deze betoverende stad!
Dag 6: Civitavecchia (Rome), Italië
Het schip komt vandaag aan om 08.30 uur en vertrekt weer om 16.30 uur
Je hebt vandaag de tijd om Civitavecchia te ontdekken! Je meert aan in de grote haven van Civitavecchia en feitelijk sta je direct bij de uitgang van de haven in deze stad. Er is een klein aantal historische gebouwen en een klein archeologisch museum. Wil je naar het strand? Het strand met kiezelstenen ligt aan de boulevard en bevat helder water. Het strandgebied is niet heel schoon, maar lekker om even van het water te genieten op een warme dag.
Rondom zijn er wat strandtenten. De afstand van Civitavecchia naar de stad Rome is ongeveer 70 kilometer. Wanneer je Rome voor een dagje wilt bezoeken is dit de ideale kans.
_Pelagos / Cetacean Sanctuary_
Houd je verrekijker in de aanslag en zoek een mooi plekje op het dek! Het Pelagos Sanctuary (for Mediterranean Marine Mammals) is een beschermd zeegebied in de Middellandse Zee, dat zich uitstrekt tussen Frankrijk, Italië en Monaco. Dit gebied, ook wel bekend als het Pelagos Walvisreservaat, beslaat ongeveer 87.500 km² en is opgericht om walvissen, dolfijnen en andere zeezoogdieren te beschermen.
Misschien heb je geluk en spot je wel een dolfijn, vinvis of potvis!
Dag 7: Savona, Italië
Het schip komt vandaag aan om 08.30 uur en vertrekt weer om 17.30 uur
Ontdek Savona, een charmante havenstad aan de Ligurische kust, waar historische pracht en mediterrane sfeer samenkomen. Zodra je de kade verlaat, word je begroet door smalle straatjes, kleurrijke pleinen en indrukwekkende paleizen die de rijke geschiedenis van de stad laten zien. Wandel door de middeleeuwse oude stad, bewonder de Fortezza Priamar met zijn adembenemende uitzicht over de haven en de zee, en laat je verleiden door de lokale winkels waar ambachtelijke producten, olijfolie en traditionele lekkernijen te koop zijn. Geniet van een ontspannen koffiepauze op een zonovergoten terras of proef verse zeevruchten bij een van de gezellige restaurants aan de boulevard.
Struin langs de promenade, bewonder de boten in de haven en voel de levendige mediterrane sfeer. Rond 16:30 uur keer je weer aan boord van het schip, vol indrukken van de historie, cultuur en charme die Savona zo bijzonder maken.
Dag 7: Marseille, Frankrijk
Vandaag komt het schip om 09.00 uur aan en vertrekt weer om 18.00 uur
Bij het denken aan Marseille komt meteen de heerlijke geur van de iconische zeepjes naar boven, die zo typerend zijn voor deze levendige stad. Er is zelfs een museum dat hieraan gewijd is! Aan de kade van de oude haven prijkt een indrukwekkend militair arsenaal uit de zeventiende eeuw. Dit historische gebouw heeft door de jaren heen verschillende functies gehad, maar herbergt nu het Musée du Savon de Marseille.
Hier kom je alles te weten over de authentieke zeep die zo verweven is met de Provençaalse cultuur. Uiteraard kun je in het bijbehorende winkeltje de heerlijk geurende zeepblokken aanschaffen. (Tip: leg een stukje in je kledingkast en laat je dagelijks terugvoeren naar je reis.) Niet ver van het museum ligt de oude jachthaven van de stad. Hier staan twee imposante forten die rond 1660 onder leiding van Lodewijk XIV zijn gebouwd om de haven te beschermen tegen vijanden.
Ook de vuurtoren is hier te vinden en zeker een bezoek waard! Geniet van een heerlijk glas Franse rosé in een van de vele gezellige restaurantjes en terrasjes langs de oude haven, terwijl je uitkijkt over de prachtige jachten en plezierbootjes. Vergeet niet de foodhallen te bezoeken, waar je kunt genieten van lokale lekkernijen.
Voor een spectaculair uitzicht over de stad moet je naar de Notre-Dame-de-la-Garde. Deze basiliek, gelegen op het hoogste punt van Marseille, biedt een adembenemend uitzicht over de Middellandse Zee. Vanaf de haven wandel je in ongeveer 35 minuten via een goed aangegeven route naar deze indrukwekkende plek.
Dag 8: terug in Barcelona, Spanje
Vandaag komt het schip om 08.00 uur aan
Je komt vandaag om ca. 08:00 uur weer aan in Barcelona. Heb je een latere vlucht terug naar huis? Dan kun je natuurlijk de kans niet laten schieten nog even de stad in te gaan. Terrasjes, Spaanse tapas en een mild klimaat.
Deze stad heeft voor ieder wat wils! Bezoek de wereldberoemde Sagrada Familia, flaneer over de beroemdste boulevard Las Ramblas of geniet van een fietstour door de stad. Tijdens je bezoek aan Barcelona kom je ogen en eigenlijk tijd tekort. Ook winkelliefhebbers zullen hun ogen uitkijken. Veel bekende Spaanse merken hebben hier hun belangrijkste winkel staan.
Zo vind je in het centrum (Barri Gòtic, Gotische wijk) in de Avinguda Portal del Àngel alle grote ketens bij elkaar. De Passeig de Gràcia is de meest luxueuze winkelstraat van Spanje.
Je vliegt vandaag helaas ook weer terug naar huis, waar je kunt gaan nagenieten van een onvergetelijke reis!
**Het vaarschema is te allen tijde onder voorbehoud van wijzigingen**
**Het is gebruikelijk dat je ongeveer een uur na aanmeren van boort kunt, een half uur voor vertrek dien je weer aan boord te zijn.**.
| Naam | Costa Smeralda - Afvaart Barcelona |
| Spanje | |
| Barcelona - Cruise Terminal | |
| Type | Cruises |
| Aanbieder | Weekendjeweg-Nl |
| Kort | MEGA BALKONHUT ACTIE! 🔥 8 dagen genieten in een balkonhut van een heerlijke luxe cruise vanaf Barcelona naar Tunesië, Italië en Frankrijk o.b.v. volpension of all-inclusive en incl. vlucht |
| Extra | Vertrek 2 maart! |
| Overig | 7 overnachtingen in een balkonhutRetourvlucht Barcelona vanuit luchthaven Amsterdam, Brussel of DüsseldorfDagelijks uitgebreid ontbijtbuffet of à la carte ontbijtDagelijks lunch in buffetvorm of à la carte lunchDagelijks uitgebreid dinerbuffet of à la carte dinerDagelijks live muziek en entertainmentprogrammaGratis gebruik van fitness en zwembadInclusief havengeldenVertrek 2 maart!Inclusief fooien t.w.v. € 85,00 per persoonOok te boeken inclusief het 'My Drinks' drankenpakket; onbeperkt wijn, koffie, thee, cappuccino, frisdrank, sappen en selecteerde likeuren en cocktails |
| Adres | Moll Adossat, 160 |
| Postcode | 08039 |
| Sterren | 0 |
| Transport | Eigen vervoer |
| Regio | Catalonië |